Küsimus:
Mis on Gaming PC graafikakaardi jaoks parem - rohkem RAM-i või kiirem GPU?
Chris
2010-07-08 01:34:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui mul on uuendusena eelarve ühele kahest graafikakaardist, kus ühel on rohkem RAM-i, kuid teisel GPU-l kiirem taktsagedus, mis mõjutaks kõige rohkem mängude toimivust? Kas rohkem RAM-i või "kiirem"? Kõiki muid tegureid tuleks pidada võrdseteks (draiverid, kiibistik, tootja, hind jne).

Teil on küsimuses GPU vs RAM, kuid (ja see sõltub mängust) on kiire kõvaketas - RAID 0 SATA või SSD - sama oluline, kui soovite kaarte kiiresti laadida.
@chris täiesti õige. Lülitasin mängude mängimise oma 500 GB kõvakettalt välja, kuna mul on vaja oma 160 GB ajamasina jaoks. Jõudluse langus on hämmastav, sedavõrd, et kaalun mängude jooksmiseks 64 GB SD-kaardi hankimist. Suurima jõudluse tõusu sain oma masina alatõmmatud 9400 m tõusust, kuid see oli pärast seda, kui ma kiirendasin 4 GB RAM-i. Päris raske on välja mõelda, milline tükk kõige suuremat vahet tegi. Rusikareegel, mida kasutan, on see, et teie masin töötab nii, nagu halvim komponent seda võimaldab.
[Mängu protsessoriga või GPU-ga piiratud] võimaliku duplikaadi olemasolu (http://gaming.stackexchange.com/questions/12008/determining-if-a-game-is-cpu-or-gpu-limited)
MIDA? Teine küsimus on märgitud selle duplikaadina!
See pole duplikaat.
See sõltub tugevalt mängitavate mängude tüübist. Esimese isiku tulistajad on graafiliselt intensiivsemad ja vajavad head GPU-d, kuid mitte nii palju RAM-i. Strateegiamängud seevastu ei vaja super GPU-d, kuid palju RAM-i ja kiiret protsessorit
Kolm vastused:
#1
+14
ChrisF
2010-07-08 01:36:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõlemad;)

Andmete - polügoonide, tekstuuride jms - hoidmiseks vajate RAM-i. Rohkem ram võimaldab teil näidata täpsemaid tekstuure ja töötada suurema eraldusvõimega.

Te vajavad head graafikaprotsessorit, et teha kõik kaasaegse mängu jaoks vajalikud arvutused - valgustus, füüsika jne. Mida parem on GPU, seda rohkem saate neid arvutusi teha, nii et saate paremaid efekte ja see mõjutab ka eraldusvõimet.

Kontrollige nende kaartide spetsifikatsioone ja siis peate otsustama, mis on oluline - eraldusvõime, efektid jne, ja leidke kaart, mis on nendes asjades parem.

Lisaksin veel, et GPU jaoks pole kiirus ainus kriteerium, mida peate vaatama. Ma pole kindel, miks tootjad seda nii raskesti aru saavad, kuid näiteks nVidia GTX ja GS on jõudluses üksteisest kaugel, isegi kui nad töötavad sama südamekiirusega.
@GalacticCowboy Tundub, et peaks täpsustama, miks GTX ja GS võivad ühest südamekiirusest hoolimata üksteisest nii kaugel olla. Kuna GPU peab töötlema paralleelselt tohutul hulgal teavet (iga üksik piksel nõuab isiklikku tähelepanu), on kaks kõige olulisemat atribuuti voogprotsessorid (südamike arv) ja mälu ribalaius (tegelik jõudlus baitides). Põhiline erinevus GS-i ja GTX-i vahel on aktiivse protsessori arv, vaatamata sellele, et see on sama mudel.
#2
+13
ylun.ca
2014-02-18 10:06:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tegelik vastus pole kumbki :

Kõrge GPU taktsagedus ei tähenda mitte midagi , eriti kui võrrelda kaubamärke. See ei sõltu sellest, mitu kellat sekundis südamik töötab, vaid pigem seda, kui südamik tõhus on. Näiteks on GTX Titani tuumakell 836 MHz, samas kui HD7770 südamiku kiirus on 1000–1100 GHz, nii et kella kiiruse põhjal on HD7770 selgelt parem?

Vale. Titan on tegelikult 4-6 korda parem kui HD7770, kuna selle tuum on tõhusam. GPU tuumade paremuse selgitamiseks peate uurima mängude võrdlusaluseid.

Järgmine on RAM. Puhtad RAM-numbrid ei ütle teile absoluutselt midagi kaardi toimimisest. Suur hulk RAM-i ei aita alati mängida kõrgema eraldusvõimega mänge, eriti kui suur hulk RAM-i on ühendatud tõesti ebaefektiivse GPU-ga (pange tähele, et ma ei öelnud madala taktsagedusega GPU-d). Ainult võimsad ja tõhusad GPU-d saavad kasutada kaardi 3Gb-6Gb mälu.

Nii nagu arvuti, võivad kaardi komponendid seda kitsendada . 2 Gb RAM-iga HD7770 on raiskamine, kuna GPU tuum ei suuda korraga töödelda 2 Gb andmeid, samas kui 6 Gb-ga Titan suudab suurema osa oma mälust tõhusalt kasutada, kuna selle tuum suudab hakkama saada 6 giga tekstuuriandmetega.

Siit jõuan viimase mainitud teema, kõrge resolutsioonini. Rohkem mälu ei aitab teil mängida kõrgema eraldusvõimega, vaid on komponent, mida saab. Nagu ma enne ütlesin, vajate parima kogemuse saamiseks väga head graafikatuumi, mis on ühendatud suure mäluga. Mälul peab olema ka suur buss. HDTV70-s on 2 kontserti RAM-i suur raiskamine mitte ainult aeglase GPU, vaid ka 128-bitise bussi tõttu. Kõrgema andmeedastuskiiruse saamiseks RAM-i ja südamiku vahel peab teil olema lai siin. Titani 6 kontserti saavad liikuda 384-bitises siinis, mis on piisav andmete edastamiseks tuuma ja mälu vahel.

Viimane näpunäide : GPU ostmisel , võrrelge kaarte mängude võrdlusaluste ja mitte riistvara spetsifikatsioonide põhjal (välja arvatud mälusiini suurus;)).

Parimad ressursid, mida ma GPU-de võrdlemisel kasutan, on hwCompare ja pääsukood

#3
+6
Drake
2010-07-08 01:40:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suure hulga RAM-i olemasolu võib aidata suurel eraldusvõimel mängimisel, lubage mul öelda 1920x1080 ja palju muud.

Selliste eraldusvõimete jaoks nagu 1680x1050 või vähem, oleks 1 GB suur, kuid isegi 512 MB on enamiku mängude sündmuste jaoks piisav tekstuuri suurima detaili seadega.

Kui teie monitori maht on 1680x1050 või väiksem ja teie valitud videokaardil on juba 1 GB, soovitaksin teil minna kiirema taktsageduse poole, muidu võtke see, millel on 1,5 GB või 2 GB RAM-i.

ps. Kellasagedusi saab kiirendada, RAM-i hulka ei saa suurendada;)

See on kasulik inimestele, kes kasutavad mängimiseks jõudlustasu CRT-d, kuna terava pildi saamiseks ei pea nad kinni pidama suurest algsest resolutsioonist, seega on paremad "efektid" (sh AA ja AF) olulisemad.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...