Küsimus:
Kuidas ma saan ennetada mänguhaigust?
rlb.usa
2010-07-08 21:53:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõned mängijad kutsuvad mind vingerdamiseks, kuid sellised mängud nagu Spyro saadavad mind mõne minutiga kerima ja vannituppa jooksma. Mul on tohutu peavalu, iiveldus ja kõht haige. Portaale, Ape Escape'i, Icot, Collosseuse varju saan mängida kauem. Ma arvan, et probleem on seotud vabalt hõljuva (või juhitava) kaameraga.

Kas on veel võimalus neid mänge mängida ja mitte haigeks jääda?

Noh, ma ei saa enamikku FPS-i mänge mängida - ma tunneksin iiveldust mõne minuti jooksul. Olen üsna kindel, et seal on palju rohkem inimesi, kes seisavad silmitsi suurte probleemidega. Sel põhjusel jään RTS / RPG (mitte need FPS / RPG hübriidid) mängude juurde :)
Mulle tekivad mängupeavalud mõnikord, pärast paar tundi järjest mängimist. Sa pead lihtsalt mõnda aega minema ja tegema midagi, mis ei hõlma ekraani
Saan ka selle. See tähendab, et mul jäävad mõned suurepärased mängud puudu :-(
-1
@Grace - OK - pole probleemi. Keerasin tagasi, kuid @Tobias lõi mind sellega.
Oota, portaal ei tekita probleeme, kuid Spyro küll? See on ebatavaline :-p portaal ajab mind uimaseks.
Spyro teeb mind haigeks ühe minuti jooksul, portaal poole tunni jooksul.
Vau. Järsku tänulik, et olen võimeline mängima iiveldusteta.
Teatud vabalangemiste ajal võivad teatud mängude animatsioonid mulle anda kerge kukkumise tunde, kui ma pole ise kuristiku lähedal.
@rlb.usa, kuna võtsite vastu [vastuse] (http://gaming.stackexchange.com/a/913/88) ja rohkem kui üks aasta on möödas, kumb ettepanekutest toimis? Kas see paranes?
Jah, see paranes - aga iga inimene on erinev. Kombinatsioon kõigist ettepanekutest sobib minu jaoks, täpsemalt: mängimine hästi valgustatud keskkonnas, palju heledam ekraan, minu mänguvalikute heledamaks muutmine ja maksimeeritud režiimis mängimine. Märkasin, et minimeeritud akendega kaldusin alati vaatamiseks lähemale. Et sundida end ekraanist head kaugust hoidma, läksin üle ratastoolile. Olen sellest ajast peale ka uuemale arvutile üle läinud (8 kaadrit sekundis mängud on nüüd 40 kaadrit sekundis) ja see on olnud äärmiselt kasulik.
Mul on seda varem juhtunud, kuid ainult ühe mänguga, GTA4. Igas teises mängus on mul kõik korras ja saan mängida tunde ja tunde, kuid 30 minutit GTA-ga ja pea kloppib ning tunni aja pärast hakkab mul iiveldus ...
Seitseteist vastused:
#1
+44
GalacticCowboy
2010-07-08 22:09:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muuhulgas võite olla tundlik:

 • kaadrisagedus
 • värvide nihutamine või nihutamine
 • liikumistunnetus
 • visuaalse ja muu sensoorse sisendi erinevus

Sõltuvalt teie platvormist ja keskkonnast pole teil tõenäoliselt nende üle palju kontrolli. Võite proovida järgmist, kuid nagu David ütles, peaksite tõenäoliselt nõu pidama ka oma arstiga.

 • Ärge mängige pimedas ruumis - jätke lamp või muu pehme valgus põleb
 • Asetage tool ja ekraan nii, et istuksite mugavalt ja vaataksite otse ekraanile ette
 • Kaadrisageduse maksimeerimiseks ja visuaalse minimeerimiseks mängige mis tahes võimalike visuaalseadetega strobing
 • Varundage natuke, et ekraan ei domineeriks teie nägemuses. Sellel on kaks mõju - see minimeerib sensoorse konflikti ja minimeerib ka teadlikkust ekraani värskendamise / kaadrisagedusest
[Mänguspetsiifiline küsimus] (http://gaming.stackexchange.com/q/29338/88) soovitab aidata ka FOV-i sätte muutmist
#2
+27
David Basarab
2010-07-08 22:03:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rääksin oma arstiga.

Igaüks, kes käsib teil midagi proovida, võib teie tervist ohustada ja ma EI soovitaks.

Ma arvan, et see vastus on veidi üle jõu. Teie mängukeskkonnaga seotud nõuanded vaevalt vajavad arsti sekkumist!
ma ei usu, et miski, mida keegi siin on öelnud, võiks teie tervist ohustada, välja arvatud võib-olla vastus, mis soovitas dramamiini kasutada. tulede sisselülitamine, telerist kaugemale jõudmine, iga natukese aja tagant aknast välja vaatamine - pole mingit võimalust, et mõni neist asjadest oleks teie tervisele oht
Ma arvan, et idee seisneb selles, et ei tohiks eeldada, et raskused mängude mängimisel tulenevad millestki, mis mõjutab ainult mängu. Sellistes asjades on alati hea oma arstiga nõu pidada; kuigi pole mõtet proovida mõnda loetletud abinõud, hankige kindlasti ka professionaalset tagasisidet, et välistada midagi tõsist.
@Daz Lewis hoolimata asjaolust, et TÄPSELT SAMA SÕNUM on seaduste järgi loetletud igas USA-s avaldatud videomängude käsiraamatus?
Mõnel juhul on ruumi nii tugevaks kommentaariks. Mul on sõber, kellel oli mõni aasta tagasi krambihoog, mängides Xenosagat. Iiveldus siiski? Mitte eriti. See on peaaegu kindlasti mingi ulukitest põhjustatud liikumishaigus.
#3
+19
Faintdreams
2011-01-10 17:34:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Müüdipurustajad uurisid erinevaid merehaiguse anekdootlikke ja farmatseutilisi ravimeid (mis minu mõistes on samade käivitajatega kui statsionaarne liikumispuude haigus) ja nad said ingveriekstraktist positiivseid tulemusi.

Tulemused siin: http://mythbustersresults.com/episode43

Teie läbisõit võib varieeruda, kuid proovisin neid, et mängida Halo haaret. Tavaliselt tekitab mul mõne sekundi pärast peapööritust ja iiveldust ainuüksi Halo jõe Demot vaadates. Võtsin kaks ingveritabletti, ootasin tund aega ja mängisin siis õnnelikult järgmise nelja tunni jooksul Halo kätt, ilma et oleks mingeid märgatavaid kõrvaltoimeid.

Nagu ütlesin YMMV, aga ingveripillid töötasid minu jaoks kindlasti.

#4
+12
tzenes
2010-07-08 22:15:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Esimese asjana küsin endalt järgmist:

Milline on minu mängukeskkond?

 • Kui palju ruumis valgust on?
 • Kui kaugel olete kuvarist / telerist / vms.
 • mida te istute?
 • milline on teie poos?
 • Kas ruumis on aknaid, kust saate välja vaadata?

Massiivset peavalu ja iiveldust ei pruugi põhjustada mitte ainult mängitav mäng (ehkki see võib olla tegur), vaid ka vilkurite kokkupuute tõttu. Inimese ajul on vilkuvate tuledega tegelikult raske, eriti teatud sagedustel. Kuna mäng seda sageli ei kontrolli, pole harva seda tüüpi sümptomeid kogenud.

Minu nõuanne on järgmine:

 • veenduge, et olete hästi valgustatud ja hea ventilatsiooniga tuba.
 • Ärge mängige pidevalt tundide kaupa, tehke 5-minutilisi pause
 • Ärge minge ekraanile liiga lähedale
 • Ärge unustage korralikult süüa (oleksite üllatunud, kui suurt vahet võib anda väike C-vitamiin).
Selle kõige kõrvalt soovitaksin proovida mängida muus teleris. See võib (võimalik) põhjustada teistsuguse "tegeliku" kaadri.
Söömine on väga oluline.Mõni inimene ei saa isegi arugi, et veetis viis tundi midagi söömata või isegi vannitoas käimata!
#5
+10
DavRob60
2010-07-15 21:00:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mu naine sai simulatsioonihaiguse väga lihtsalt. Näitena võiks ta mängida simse 1 ja 2, kuid mitte 3. ma olen temaga koos olnud 15 aastat, seega tahaksin juba olemasolevatele lisada veel ühe nõuande:

 • Niipea, kui hakkate kogema halbu tundeid, lõpetage kohe ja hankige värsket õhku. Sellest hetkest läheb ainult hullemaks.
#6
+9
ChrisF
2010-09-21 16:59:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See mõjutab midagi erinevaid inimesi erineval määral. See sarnaneb liikumishaigusega, kus silmade eest saadavad liikumismärgendid ei ühti teie kõrvadest saadavate vihjetega.

Võite proovida ainult erinevaid asju, et näha, mis teie jaoks mõju minimeerib:

 • Tehke sagedasi pause ja / või tehke pausid pikemaks.
 • Istuge ekraanist kaugemale, et see ei täitaks teie vaatevälja.
 • Veenduge, et ruum oleks hästi valgustatud - ärge mängige pimedas ruumis.
 • Ärge mängige väsinuna.
 • Muutke ekraani eraldusvõimet (kui võimalik). Nagu ma kommentaarides mainin, võite leida, et eraldusvõime vähendamine aitab, kuna tundub, et uuemate mängude puhul on see enam levinud. Võib juhtuda, et madalama eraldusvõimega (ja seega vähem realistlik stseen) töötab enamik inimesi, kuid samamoodi võib see selle teie jaoks halvemaks muuta.

Peate neid asju proovima eraldi või eraldi. kombinatsioon, et näha, mis teile kõige paremini sobib. Kahjuks võib juhtuda, et ükski neist tegelikult ei aita.

Kuidas soovitaksite resolutsiooni muuta? Kas see peaks olema suurem või väiksem? Kas pikseldamise vältimiseks? Peale selle on see suurepärane vastus.
Kas see tähendab, et kõrvatropide kandmine aitaks? :)
@badp - ei;) see on tasakaalu / orientatsiooni teave, mitte heli :)
@StrixVaria - kõhklesin kumbagi suunda soovitada, kuna kardan, et see võib sõltuda inimesest. Kuna tundub, et uuemate mängude puhul on see enam levinud, võib juhtuda, et enamik inimesi töötab väiksema eraldusvõimega, kuid ma ei tahaks selle peale kihla vedada.
#7
+6
Denilson Sá Maia
2011-08-17 05:25:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõned inimesed põevad liikumishaigust, kui mängude vaateväli erineb aju ootustest. See on eriti märgatav esimese isiku tulistajate puhul. Nende inimeste jaoks võib FOV kohandamine lahendada liikumishaiguse.

Vaadake ka:

Hea näha, kui keegi seda teaduslikult seletab. See teave tuleb anda rohkematele esimese isiku mängude arendajatele! Kas saaksite tuua näite muutuva FOV-ga mängust, et saaksin seda proovida?
Kõigil hiljutistel [Valve mängudel] (http://store.steampowered.com/publisher/Valve) on valik FOV ([Team Fortress 2] (http://store.steampowered.com/app/440/) on tasuta -play; Ma pole kindel, kas teiste mängude demoversioone värskendati FOV-seadetega - kuid nende täisversioonil on see olemas)
[TotalBiscuit] (http://www.youtube.com/watch?v=DPDq_qvsKUA#t=212): "* Paljud teist võivad olla märganud ja ma olen üks inimesi, keda see vaevab, see on väga, vägalevinud asi on see, et kui mängite mängu monitoril, eriti suurel monitoril ... istute seal ja mängite oma mängu ja teil tekivad peavalud, tunnete võib-olla iiveldust, tunnete peapööritust, see on ebameeldivmängukogemus ... see on nagu tunnelinägemine kogu aeg ja see ei meeldi teie ajule * "
Vastuvõetud vastuses mainitakse * "visuaalse ja muu sensoorse sisendi erinevust" *, kuid see naelutab selle.Vaadake FZDSCHOOLi linke, inimesed.
#8
+5
Hudey
2010-07-15 22:31:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul oli see probleem varem, kui hakkasin oma arvutis FPS-mänge mängima, ja ma tean, kui suur lohisemine see on. Leidsin, et kui arvutiekraanil langetaksin mängu eraldusvõime alla täisekraani, vähendaks see liikumispuude tunnet. Ja pärast mõnda aega vähem kui täisekraanil mängimist läks haigus ära.

Selle haigusvormi ületamise boonusena saan nüüd autost lugeda ilma haigestumata, mis on päris lahe. Mul oli varsti väga ebameeldiv olla, kui panin pea autos olles lugemiseks alla.

Kui mängite teleris konsooli, soovitaksin telerist piisavalt kaugele minna, et see poleks ' ei võta teie arvates suurimat osa üksustest. Kui panete ekraani oma vaateväljas domineerima, suurendab see tunnet, et liigute tõesti.

#9
+4
Siyfion
2010-07-15 22:16:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma leian, et mängides on peavalud üsna kiiresti (mitte imelikul sirvimisel) ja olen leidnud, et järgmised asjad on kasulikud:

 • Mängi ainult ruumis, kus on hea valgustus

 • Püüdke oma monitor asetada heledale taustale, nii et ekraani ja ümbritseva keskkonna vahel on vähem kontrastsust

 • mis tüüpi monitor kas kasutate? TFT? CRT? Kui see on CRT-lüliti TFT-le, siis kui see on TFT, võiksite vaadata kõrgema värskendussagedusega (120Hz ~) kuvareid.

Ma ei tea, kas kellelgi teisel on neid olnud kogemusi sellega, kuid olen ka varem uurinud spetsiaalse pimestamisvastase kattega prille, millest kõige rohkem soovitatakse neid kutte: http://www.gunnars.com/technology /

Need võivad aidata asjade peavalu?

#10
+2
Satanicpuppy
2011-02-18 23:58:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Saan selle ja vähemalt minu jaoks on see tavaline vana haigus. Üldiselt üritan ma lihtsalt mitte nii palju oma hiirt ringi loopida, kuni harjun. Sarnaselt merehaigusega saate ka ise liikumisega harjuda ja see ei häiri teid enam. Minu puhul ravib mind 6–8 tundi ja seni, kuni ma regulaarselt mängin, ei taastu sümptomid kunagi.

Muidugi võib see olla ka epilepsia, nii et võiksite end lasta ennast kontrollida või kontrollida ise, vaadates krampide mustrit (iseenesestmõistetavalt veenduge, et keegi oleks läheduses).

#11
+1
victoriah
2012-01-10 00:30:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul oli see probleem kogu elu ja ma ei mänginud peaaegu kunagi FPS-i ega sarnaseid mänge. Igatahes, kui Skyrim välja tuli, soovitas keegi mulle proovida reisihaiguse tablette. Ostsin ühe paki, kulus üks tund, enne kui mängima hakkasin, ja tundsin esimest korda elus FPS-is mängides täiesti hästi! Leidsin, et pärast pillide lõppemist olin mängimisega nii harjunud, et haigus ei tulnud enam tagasi.

Mul oli sama kogemus Skyrimis ja parandasin seda, mängides alati valgustatud ruumis, mille heledus on kuni 100%, ja POV-i 3. isikul.
#12
  0
McKay
2010-07-08 21:59:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võimalik, et Dramamine või muud liikumishaiguse ravimid (nagu need käevõrude asjad) võivad sellist asja aidata.

Ma loodan, et te ei räägi neist "Power Band" asjadest. Need on täiesti platseebod. (kuigi see võib olla abiks, kui mõelda, et nad aitavad, kummalisel kombel)
@Earlz Need, millel on hologramm sees?Jah, täiesti platseebo.https://et.wikipedia.org/wiki/Motion_sickness#Treatment sisaldab palju asju, millest mõned (näiteks käevõru) on potentsiaalselt pseudoteadused.
#13
  0
Marie
2013-03-04 02:31:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuulsin, et saate kasutada mõnda käevõru nimega "Sea Bands". Väidetavalt avaldavad nad survet teie randmel olevale närvile, mis peaks teie iivelduse signaali saatma. Sellele survet avaldades hoiab see ära iivelduse signaali jõudmise ajusse ja väldib liikumishaigust.

#14
-1
JayJay
2014-08-14 19:16:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ainus, mida saan soovitada, on värske õhk ja puhkus. Kui fänn suunab otse näole, aitab see palju ja annab teile natuke lisaaega.

#15
-1
Devin331
2015-08-21 07:07:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sony mängujuhendis soovitatakse videomängude mängimisel vältida mõningaid halvasti põhjustatud sümptomeid, tehes järgmist:

 1. Mängige hästi valgustatud keskkonnas või valgusega, mis on põhiliselt ekraani taga
 2. Mängi väikesel teleriekraanil tõenäoliselt kõike, mis on 27-tollise teleri all
 3. Istuge telerist nii kaugele kui võimalik
 4. Tehke pause, kui mängu peksate või kaotada esimesel 2 või 3 katsel .. 15 minutit või kauem ..
 5. Vältige mängimist, kui olete väsinud või vajate und.

Kui loete enamikku mängu käsiraamatud, hoiatused on esimesel lehel. Ma pole seda ühel hetkel suutnud teha ja nüüd olen targem kui enne ha!

Minu isikliku kogemuse põhjal on teie aju ja normaalne hingamine rajalt väljas mis võib teie keha pika või lühikese mänguperioodi jooksul viia võitlus- või lennurežiimi või paanikarežiimi. Pidage meeles, et teie aju kontrollib teie hingamisharjumusi. Miks arvate, et tunnete end pärast mõnda neist kiiretempolistest ülimängusatest mängudest end vaimustuses? iiveldus ja enesetunne Mängu tuleb see, mida soovite oksendada.

Tere Devin331 - tulevikus saate teise vastuse lisamise asemel oma olemasolevat vastust redigeerida ja moderaatori tähelepanu märgistada, kui tunnete, et see tuleks kustutada :)
#16
-2
Devin
2015-09-13 19:30:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu nõuanne on lugeda oma käsiraamatu esimest lehte, mis ütleb teile, kuidas mõnda neist probleemidest vältida ... Siin on nüüd tõeliselt suur probleem, millest inimesed videomänge mängides mööda vaatavad, see on teie hingamisharjumused. Mängite mänge ja mõte keskendub mängule ning hingamisharjumused lähevad rajalt välja. See annab ajule märku, et midagi on valesti ja sealt saate oma NAUSEA nii maos kui ka peavalud tulevad sisse .. Lõpetasin mängimise, sest ma ei suuda oma aju ja hingamist õigesti tasakaalustada ... Mängud on põnevusrežiimis ja teie aju pole sellise pideva tegevusega harjunud .. Jällegi on enamus mänge ülisuure kiirusega, milles aju ei suuda sammu pidada nii hingamise kui ka hingega .. See on rohkem kui lihtsalt vilkuv valgus, telerist kaugel istumine jne. Kui nad lihtsalt aeglasemal hetkel mängude ülikiiruse mustreid tapavad, siis poleks seda nagu halb ...

PS Mõistus ja hingamine, kui need ei reguleeri normaalselt, siis on teil probleeme tervisega ......

#17
-2
devin
2015-09-24 08:34:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Videomängud juhivad aju ümber, kuna seda ei tehtud just sellise tegevuse jaoks ja see võib paljudel juhtudel põhjustada teile suurt ärevust.
Minu isiklikest kogemustest tulenevalt panevad intensiivse mängu mängimine teie keha võitlema või lennureis või mõnele inimesele suur häda. Hägune nägemine, pingelised lihased, jätkuv peavalu jms on märgid ka lennureageerimisest.
Kui mängite mänge, näiteks mõttemänge, perekondlikku vaenu, mõistatusi, laua- või kaardimänge või kasiinomänge, nõuavad need erutavaid reaktsioone. Saate neid mängida tundide kaupa väheste või kõrvaltoimete puudumisel. Kõrgemänuliste mängude jaoks reguleerib aju teie hingamist ja kui need kaks on tasakaalust väljas, läheb keha täielikku kaosesse. Miks arvate, et teil on pärast teatud mängude mängimist iiveldus ?
Ja see ei lõpe sellega. Miks tunnete end pärast teatud mängude mängimist väsimust? Aju ei suuda mõne mängu hüperkiiruse mustriga sammu pidada, kui ta üritab ka teie hingamist reguleerida. 2 tööga (aju) ei jõua ta sammu pidada. Parim asi, mida teha, on proovida hingamis- ja aju tasakaalustamist praktikarežiimis, sest suure põnevusega mängud stimuleerivad teie aju nagu teie lennu- või võitlusreaktsioonides.
See ei tähenda alati kaadrisagedust ja valgustust. Teie reguleerimata hingamine põhjustab iiveldust koos ajuga. Mängi nutikalt ja turvaliselt.
Mis puudutab mind, siis olen loobunud intensiivsest mängust.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...